Blog - Męska kurtka skórzana

Męska kurtka skórzana
Przez CS Group 01.03.2018 10:49 Komentarze

Kurtka skórzana jest ponadczasowym elementem męskiego stroju. Tego typu kurtki mają naprawdę długą historię. Początkowo używane były jedynie przez motocyklistów, po to by chronić ciało przed upadkami i oczywiście warunkami atmosferycznymi. Później znalazły swoje zastosowanie w wojskowości, a niebawem wróciły w pełnej krasie do kanonu mody męskiej. Kurtki skórzane cechuje szereg zalet, których nie sposób pominąć, wybierając idealny dla nas model. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich dużą wytrzymałość oraz fakt, że w trakcie noszenia dopasowują się do kształtów ciała. W efekcie pięknie leżą i zapewniają swobodę ruchów. Trzeba jednak pamiętać, że najwyższy komfort noszenia gwarantują jedynie najlepszej jakości kurtki. Aby je kupić, nie trzeba wydawać fortuny. Zakupy można zrobić w outlecie odzieżowym.

Nieśmiertelna ramoneska

Mimo upływu lat najchętniej wybieranymi modelami kurtek skórzanych są nadal te klasyczne. Najbardziej popularną jest oczywiście ramoneska. To kurtka kojarząca się z buntowniczym trybem życia, której charakterystycznego kroju nie sposób pomylić z czymkolwiek innym. Cechuje ją asymetryczne zapięcie, nawiązujące jasno do jej praktycznego przeznaczenia, czyli możliwości rozpięcia kurtki bez potrzeby puszczania manetki gazu. Kolejnymi jej charakterystycznymi cechami są mocne dopasowanie i kusość. Istnieje również zimowa wersja ramoneski. Nie odróżnia się ona od zwykłej w kwestii kroju, podstawową różnicą jest kożuszek, którym jest podszyta.

Cafe racer i bomberka

Cafe racer jest jednym z najczęściej spotykanych fasonów kurtek skórzanych. Wynika to z klasycznej prostoty kroju. Podobnie jak ramoneska i ten rodzaj kurtki skórzanej służył motocyklistom, stąd charakterystyczny kołnierz – stójka, mający za zadanie chronić szyję przed silnymi pędami powietrza. Równie popularnym typem jest bomberka wykorzystywana  przez pilotów. Aby zminimalizować odpływ ciepła z ciała pilota zasiadającego w kokpicie, stosowano ściągacze u jej dołu i przy rękawach – stąd wziął się jej charakterystyczny krój.

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kliknij tutaj aby się zalogować

  • Jesteśmy na FacebookFacebook
  • Jesteśmy na Google+Google+
  • Zapraszamy na nasz blogBlog