Blog - O marynarce męskiej

O marynarce męskiej
Przez CS Group 30.09.2018 07:53 Komentarze

Idealnie skrojona, tworzy solidną podstawę każdego ubioru. Dobrze skrojone okrycie wierzchnie, prawidłowo dobrana kolorystyka i dodatki mogą uczynić cuda. Na jej wybór warto poświęcić trochę czasu, aby zakup nie poszedł na marne. Warto podkreślić, że marynarka dobrej jakości nie musi kosztować fortuny – można zakupić ją w internetowym outlecie odzieżowym.

Najważniejsze kwestie przy wyborze garnituru

Najważniejszą kwestią podczas doboru marynarki jest jej fason. Klasyczne modele mają dwa podstawowe typy cięcia. Angielski jest bardziej dopasowany do sylwetki, natomiast garnitur kanciasty – nieco luźniejszy w swojej formie. Marynarki zapinane są zazwyczaj na dwa lub trzy guziki. Po drugie, konieczne jest dopasowanie marynarki do sylwetki – nie może być ona zbyt szeroka, ani zbyt obcisła. Kluczem do sukcesu jest dokładne sprawdzenie swoich wymiarów. Ważny jest obwód torsu, talii, długości przodu, szerokości przodu, szerokości pleców, długości rękawa, obwodu ręki. Podstawą wyboru powinno być odpasowanie marynarki tak, by maskowała niedoskonałości sylwetki i poprawiała proporcje ciała. W związku z tym konieczne jest dopasowanie talkowania, długości marynarki i rękawów. Z talkowaniem wiąże się symetryczność kroju. Ścieg znajdujący się z tyłu marynarki powinien zgrywać się z linią kręgosłupa. Guziki z przodu powinny natomiast optycznie podzielić na pół klatkę piersiową.

Wygoda i elegancja

Oprócz doskonałego wyglądu marynarka musi być również wygodna i komfortowa. Warto podkreślić, że liczy się nie tylko dopasowany krój - o elegancji świadczy także rodzaj wybranej tkaniny oraz kolorystyka właściwie dobrana do okazji. Ponadczasowym i zawsze trafionym wyborem będą więc marynarki w odcieniach granatu, grafitu lub klasycznej czerni. Podczas mniej formalnych sytuacji warto postawić na bardziej wyraziste kolory i oryginalne desenie.

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kliknij tutaj aby się zalogować

  • Jesteśmy na FacebookFacebook
  • Jesteśmy na Google+Google+
  • Zapraszamy na nasz blogBlog