Blog - Jak powinien leżeć idealny żakiet?

Jak powinien leżeć idealny żakiet?
Przez Tomasz Zytke 13.10.2017 14:52 Komentarze

Dla wielu osób pozostaje obowiązkową częścią biznesowego dress code’u, dlatego powinien być pod każdym względem idealnie dopasowany. W tym przypadku liczy się zarówno krój, kolor, jak i materiał, z którego został uszyty. Wszystko to powoduje, że kupując żakiet warto zwrócić uwagę na metkę. Oczywiście nie każdego z nas stać na markową marynarkę, jednakże warto podkreślić, że dobrze wykonane ubrania można kupić znacznie taniej np. w internetowych outletach z odzieżą.

Żakiet a typ sylwetki

Podstawową kwestią w trakcie kupowania żakietu jest to, jaki rodzaj sylwetki prezentujemy. Kobiety o figurze gruszki powinny wybierać żakiety, które zarysowują linię ramion. Najlepszym wyborem będzie żakiet o usztywnianym fasonie, z szerokimi klapami i wcięciem w talii. Dzięki temu łatwo można zrównoważyć szersze biodra. Niskie i szczupłe panie powinny stawiać natomiast na krótkie, uszyte z usztywnianego materiału żakiety. Wybór długich o luźnym kroju sprawi, że sylwetka będzie wydawała się znacznie szersza i ociężała. Jeżeli naszym zmartwieniem jest brak wcięcia w talii, zainwestujmy w jednorzędowy żakiet o kroju, który podkreśli kobiece kształty. W przypadku kobiet o obfitym biuście ważne jest z kolei wydłużenie sylwetki. Aby tak się stało warto zrezygnować z mocno dopasowanego żakietu na rzecz delikatnie profilowanego.

Jaki materiał na żakiet

Na rynku znajdziemy żakiety uszyte z wielu różnych typów materiałów. Do najchętniej kupowanych należą żakiety wełniane. Wełna jest stosunkowo trwała, dobrze się prezentuje i zapewnia komfort podczas noszenia. Na rynku można znaleźć również żakiety z lnu, który wykorzystywany jest przede wszystkim do szycia odzieży letniej. Jest to materiał bardzo wygodny w noszeniu i przewiewny. Niższą cenę i duży komfort noszenia zapewnia natomiast bawełna. Stosowana jest przede wszystkim do produkcji casualowych, codziennych żakietów. Jednakże mimo to, znaleźć można również modele eleganckie, uszyte z bawełny o dobrej jakości. 

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kliknij tutaj aby się zalogować