Blog - Fason sukienek a typ sylwet cz. I

Fason sukienek a typ sylwet cz. I
Przez Tomasz Zytke 15.11.2017 09:42 Komentarze

Nie ma po co zatem po co lansować jednego typu sylwetki, uważając go za idealny. Każda z nas może wyglądać i czuć się świetnie, jeśli tylko wybierając garderobę zwróci uwagę na pewne uwarunkowania.  Dopasowanie stroju do typu sylwetki to kluczowy sposób na to, aby zawsze prezentować się fantastycznie. Świadomość atutów i słabszych stron naszego ciała jest pierwszym krokiem do czucia się dobrze we własnej skórze i dokonania porządków w naszych garderobach. Wymiana ubrań na bardziej odpowiednie nie musi wiązać się z wielkimi wydatkami. Warto kupować je w outletach z markową odzieżą.

Sukienki dla jabłka                                           

Głównymi cechami figury typu jabłko jest duży biust, talia i brzuch z tendencją do gromadzenia nadmiaru tkanki tłuszczowej, dość wąskie biodra w porównaniu z barkami. Pośladki są raczej małe, pupa płaska, a nogi szczupłe i kształtne. W przypadku jabłka warto zrównoważyć proporcje sylwetki, czyli zmniejszyć optycznie brzuszek, wyeksponować nogi i wydobyć talię. Nie należy zakładać sukienek o workowatym kroju, ponieważ luźne i obszerne ubrania będą nas zdecydowanie pogrubiać. Świetnym rozwiązaniem są sukienki o kroju empirowym. Odcięcie tuż pod biustem sprawi, że sylwetka będzie wyglądać na smuklejszą, a podkreślenie najwęższej części górnej partii tułowia sprawi wrażenie bardzo szczupłej talii. W tym wypadku można wybierać długą sukienkę lub fason kończący się tuż za kolanami, co pozwoli na podkreślenie zgrabnych nóg.

Sukienka dla cegiełki

Kobieta o typie sylwetki cegła charakteryzuje się szerokimi ramionami i stosunkowo masywną, męską budową ciała. Kobiety o takich kształtach najczęściej narzekają na brak talii, krągłych bioder i piersi. Te drobne niedomagania sylwetki można łatwo zamaskować. Warto unikać geometrycznych kształtów. Sukienki wizytowe muszą mieć miękką, lejącą się linię, która będzie delikatnie zaznaczać figurę i łagodzić kanciaste kształty. Ramiona sukienki zawsze powinny być zaokrąglone. Ponadto sukienka powinna być taliowana. Bardzo pożądanym dodatkiem jest również pasek.   

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kliknij tutaj aby się zalogować