Blog - Koszulka polo – ważny element w męskiej garderobie

Koszulka polo – ważny element w męskiej garderobie
Przez CS Group 01.05.2018 11:13 Komentarze

Koszulki polo, znane również jako koszulki tenisowe, powstały z potrzeby jaką niósł za sobą sport. W XIX i na początku XX wieku tenisiści nosili zazwyczaj strój składający się z koszulek zapinanych na białe guziki, flanelowych spodni i krawatów. Jednakże biorąc pod uwagę, że rękawy koszul były zazwyczaj podwijane, zaburzało to komfort gry. Rene Lacoste, francuski siedmiokrotny mistrz tenisa, postanowił rozprawić się z nieporęczną modą na korcie i zaprojektował koszulkę z krótkimi rękawami, stworzoną z miękkiej bawełny. Charakterystyczną cechą jego projektu był płaski kołnierzyk zapinany na guziczek. Począwszy od 1927 roku Lacoste umieścił na koszulkach emblemat krokodyla, ponieważ prasa amerykańska zaczęła nazywać go „krokodylem”. W 1933 roku po przejściu na emeryturę Lacoste połączył siły ze swoim przyjacielem, handlarzem ubrań – Andre Gillerem. Założyli firmę Chemise Lacoste i spopularyzowali koszulki polo.

Dopasowanie polówki

Dopasowanie koszulki jest niezwykle ważną kwestią. Koszulka polo nie może być zbyt opięta na ciele. Ma idealnie podkreślać atrybuty: szerokie barki przez lekki nadmiar materiału i jak najwęższą talię przez lekki jego niedobór. Ważne są również rękawy, ponieważ od nich często zależy, jaki będzie ostateczny wygląd całej stylizacji. Zbyt krótkie i obcisłe rękawy będą wyglądały śmiesznie. Najlepiej wyglądają te, których rękaw kończy się w okolicach mięśnia naramiennego. Na idealne, dobrze skrojone koszulki nie musimy wcale wydawać dużych pieniędzy. Można je kupić w rozsądnych cenach, np. w internetowych outletach odzieżowych.

Jak nosić koszulkę polo?

Dzięki dużej wygodzie koszulki polo zagościły w męskich szafach. Ich krój, który z jednej strony jest elegancki, a z drugiej wygodny powoduje, że stały się one pomostem pomiędzy zwykłym t-shirtem, a elegancką koszulą. Na amerykańskich ulicach często zobaczymy połączenie koszulki polo z marynarką. Marynarka w takim wydaniu powinna być nieformalna, uszyta z bawełny lub lnu. Taki zestaw świetnie prezentuje się z bawełnianymi spodniami chino i mokasynami. Ponadczasowym połączeniem jest polo założone pod sweter. Sweterek może mieć zarówno dekolt okrągły, jak i w serek.

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kliknij tutaj aby się zalogować

  • Jesteśmy na FacebookFacebook
  • Jesteśmy na Google+Google+
  • Zapraszamy na nasz blogBlog